Шкендија потврди – 30% од „Тодор Проески“ ќе може да биде полн за мечот со Мура во ЛШ

Шампионот на Македонија, Шкендија потврди дека на натпреварот против Мура во првото квалификациско коло во Лигата на шампионите ќе може да присуствуваат 30 отсто навивачи од вкупниот капацитет на националната арена „Тодор Проески“.

Картите се веќе во продажба, а натпреварот ќе се игра следниот вторник (6. јули) со почеток во 20 часот.

 

Се вчитува...