Шкендија „прокоцка“ предност и од 2-0 со Гостивар, Вардар конечно избега од дното (ВИДЕО/ ФОТО)

Шкендија не успеа да им се „прикраде“ бодовно на Струга ТЛ и Шкупи откако во 20. коло од Првата македонска фудбалска лига успеа да „прокоцка“ предност и од 2-0 против Гостивар кој со два гола на Кехинде во последните пет минути од средбата дојде до 2-2.

Вардар, пак, конечно избега од дното на табелата откако триумфираше со 2-0 против Брегалница. Сега на последната позиција е Македонија ЃП која убедливо со 3-0 загуби на гостувањето против АП Брера.

На стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари, „вардарци“ дојдоа до победата со два гола уште во првите 25 минути од играта. Најпрво од пенал на поранешниот напаѓач на Брегалница, Марјан Алтипармаковски во 21. минута.

Се вчитува...