Шкендија ремизираше со Струга ТЛ, кикс на Работнички, убедлива Ренова… (ВИДЕО)

ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 8. КОЛО….

Скопје: РАБОТНИЧКИ – ПЕЛИСТЕР (1-1)

Ристевски 34′ – Глоире Антонио 90′

Тетово: РЕНОВА – БРЕГАЛНИЦА (5-2)

Јусуфи 22′, Селмани 33′, Шефити 37′,Илиески 74′, Мустафов 90′ – Алтипармаковски 25′, Манев 53′

Струга: СТРУГА ТЛ – ШКЕНДИЈА (1-1)

Скендери 11′ – Тимовски 80′

Кавадарци: ТИКВЕШ – МАКЕДОНИЈА ЃП (3-0)

Нгоба 54′, Ивановски 83′(п), Спахиу 90’+1

Велес: БОРЕЦ – СКОПЈЕ (0-2)

Кировски 6′, 13′

Струмица: АК. ПАНДЕВ – ШКУПИ (18 ч.)

====================================================================================

  • Крај на натпреварите од 8. коло во ПМФЛ. Шкендија ремизираше со Струга ТЛ, Ренова убедливо славеше против Брегалница со 5-0, а Работнички не успеа да победи со Пелистер. Прва победа за Тиквеш во првенството! Скопје со двата гола на Кировски славеше со 0-2 на гостувањето против Борец во Велес.

ТИКВЕШ – МАКЕДОНИЈА ЃП (3-0)

3-0 – 90’+1 – ГООООЛ ЗА ТИКВЕШ. Убедлив триумф и на Тиквеш. Спахиу стрела во последните минути за 3-0


РЕНОВА – БРЕГАЛНИЦА (5-2)

5-2 – 90′ – ГООООЛ ЗА РЕНОВА. Мустафов за убедлива победа на Ренова над Брегалница

РАБОТНИЧКИ – ПЕЛИСТЕР (1-1)

1-1 – 90′ – ГОООООЛ ЗА ПЕЛИСТЕР. Глоире Антонио го израмнува резултатот во Скопје

ТИКВЕШ – МАКЕДОНИЈА ЃП (2-0)

2-0 – 83′ – ГООООЛ ЗА ТИКВЕШ. Кавадарчани се пред победа по голот од пенал на Ивановски за 2-0


СТРУГА ТЛ – ШКЕНДИЈА (1-1)

1-1 – 80′ – ГООООЛ ЗА ШКЕНДИЈА. Тимовски од непосредна близина израмнува за тетовци во Струга


РЕНОВА – БРЕГАЛНИЦА (4-2)

4-2 – 74′ – ГООООЛ ЗА РЕНОВА. Илиески повторно враќа два гола предност за “гипсарите” 

ТИКВЕШ – МАКЕДОНИЈА ЃП (1-0)

1-0 – 54′ – ГООООЛ ЗА ТИКВЕШ. Гол на Нгоба за водство на Тиквеш против „лавовите“

РЕНОВА – БРЕГАЛНИЦА (3-2)

3-2 – 53′ – ГООООЛ ЗА БРЕГАЛНИЦА. Јован Манев ја намалува предноста на домашните

  • Почеток на второто полувреме на натпреварите од 8.коло во ПМФЛ…
  • Крај на првото полувреме….

РЕНОВА – БРЕГАЛНИЦА (3-1)

3-1 – 37′ – ГООООЛ ЗА РЕНОВА. Шефити зголемува и на 3-1!

РЕНОВА – БРЕГАЛНИЦА (2-1)

2-1 – 33′ – ГООООЛ ЗА Ренова. Селмани повторно носи предност за Ренова


Работнички – ПЕЛИСТЕР (1-0)

1-0 – 34′ – ГООООЛЛЛЛЛ ЗА РАБОТНИЧКИ. Ристевски носи предност за “романтичарите” 

РЕНОВА – БРЕГАЛНИЦА (1-1)

1-1 – 25′ – ГООООЛ ЗА БРЕГАЛНИЦА. Алтипармаковски веднаш израмнува за штипјани!

РЕНОВА – БРЕГАЛНИЦА (1-0)

1-0 – 22′ – ГОООООЛ ЗА РЕНОВА. Фатјон Јусуфи носи предност за Ренова во Тетово

БОРЕЦ – СКОПЈЕ (0-2)

0-2 – 13′ – ГОООООЛ ЗА СКОПЈЕ. Втор гол на Кировски, Скопје брзо до предност од 0-2 во Велес

СТРУГА ТЛ – ШКЕНДИЈА (1-0)

1-0 – 11′ – ГОООООЛ ЗА СТРУГА ТЛ. Домашните со голот на Емир Скендери експресно поведуваат против Шкендија


БОРЕЦ – СКОПЈЕ (0-1)

0-1 – 6′ – ГОООООЛ ЗА СКОПЈЕ. Христијан Кировски носи водство за Скопје на гостувањето во Велес

  • Познати и составите за дуелот во Струга меѓу Струга ТЛ и Шкендија

  • Познати се составите за пресметката во Тетово меѓу Ренова и Брегалница

=====================================================================================

Во 8. коло од ПМФЛ, лидерот Академија Пандев во дербито го пречекува Шкупи, додека Шкендија гостува на Струга ТЛ. Работнички по бодови во Битола со фаворитската улога против Пелистер.

Сите најнови случувања, шанси и голови од денешните средби ќе можете да ги следите во живо на ЕКИПА.МК.

Се вчитува...