Шкендија се прикажа во добро издание во Ерменија, но нема голови на полувремето

Екипата на Шкендија на гостувањето во Ерменија кај тимот на Ноах игра без голови по првите 45. минути. Тетовскиот тим во добро издание по првиот дел, имаше и две шанси, а најдобрата ја имаше Ване Крстевски кој шутираше силно, но по средината на голот.

На другата страна и Ноах имаше две можности, но Шкендија успеа да се одбрани од тие две можности. Остануваат уште 45. минути игра, а ако тетовци останат непоразени, тоа би бил добар резултат пред реваншот на домашен терен идната седмица.

Кај Ноах во првиот тим играат две добро познати имиња. Едниот е Хофханес Хамбарџумјан кој игра на левата бековска позиција, а второто е Ералдо Чинари, досегашниот член на Шкендија.

Се вчитува...