Шкендија убедливо ја совлада Дрита Гњилане

Шкендија со убедлива победа на денешниот пријателски натпревар против Дрита Гњилане. Тетовските „црвено-црни“ на крајот славеа триумф со 4-0.

Стрелци на головите беа Адеми во 30. минута, потоа Решат Рамадани во 38. минута, па Шала во 57. минута, и Јакупи во 59. минута стави точка на конечниот резултат.

Се вчитува...