Шкендија „жонглира“ со глава на „Сан Сиро“, и даде кош! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Шкендија се подготвени за мегдан со Милан на „Сан Сиро“. Ако ништо друго, ќе им ја скријат топката на „росонерите“ во игра со глава. Спектакуларна изведба на жонглирање со глава на целиот тим се случи токму во соблекувалната на стадионот во Милано. Мевљан Мурати е главниот глобтротер, а сите останати му ја враќаат беспрекорно топката со глава. И на крајот…Коооош!

Само што утревечер со Милан ќе бидат потребни голови…

Се вчитува...