Шкупи подготвен за предизвикот наречен Лапи (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Прволигашот Шкупи утре против косовски Лапи ќе го одигра првиот натпревар во квалификациите во новоформираната Конференциска лига на Европа.

Атмосферата во таборот на чаирчани е одлична. Тие денеска го одработија последниот тренинг пред утрешниот натпревар кој ќе се игра на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

 

Се вчитува...