Шкупи се засилува и со Лавдрим Фазлиу од Пелистер

Па ангажманот на Кристијан Трапановски, Шкупи продолжува со засилување на своите редови за пролетниот дел од сезоната со младински репрезентативци на Македонија.

Ново засилување за чаирчани треба да биде и фудбалерот на Пелистер, 21-годишниот Лавдрим Фазлиу.

 

Фазлиу пред да се пресели во Пелистер, претходно во својата кариера настапуваше и за Работнички.

Се вчитува...