Шок на „Бернабеу“: Дејвис носи водство за Баерн Минхен (ВИДЕО)

Баерн Минхен поведува со 0-1 на реванш натпреварот против Реал Мадрид од полуфиналниот двомеч во Лигата на шампионите.

Иако Реал Мадрид беше подобар противник во вториот дел водство за гостите од Германија носи Алфонсо Дејвис и тоа со неверојатен погодок во 68. минута од натпреварот.

 

Real Madrid 0 – [1] Bayern Munich [2-3 on agg.] – Alphonso Davies 68″‘
byu/PSGAcademy insoccer

Се вчитува...