Шок на Чаир: Цаке и носи предност на Шкендија (ВИДЕО)

Шкендија има предност на гостувањето на Чаир кај Шкупи. Во 18. минута од средбата по еден изведен корнер, дефанзивата на чаирчани не внимаваше на Клисман Цаке кој од 3-4 метри со глава го совлада Иљази.

Ова е голема битка за титулата помеѓу двајца конкуренти за првото место на табелата, на три кола до крајот на првенството.

Се вчитува...