Шок од Париз – Серена Вилијамс се повлече од Ролан Гарос

Една од најдобрите тенисерки на сите времиња, Серена Вилијамс се повлече од последниот грен-слем во сезоната Ролан Гарос поради повреда на ахиловата тетива. Легендарната американка денеска требаше да се сретне со Бугарката Цветана Пиронкова во второто коло од турнирот.

Сепак, таа објави дека поради повреда ќе мора да се повлече од францускиот грен-слем и да почне да се подготвува за новата сезона кога ќе го нападне 24. грен-слем во кариерата.

Се вчитува...