Шок во Белград: Кевин Пантер заминува од Партизан

Кевин Пантер, според сите проценки, следната сезона нема да биде кошаркар на Партизан. Пантер постигна договор со Макаби Тел Авив, иако има важечки договор со „црно-белите“ до следното лето.

„После три сезони дојде време Партизан и Кевин Пантер да се разделат. Капитенот на Партизан и Макаби од Тел Авив постигнаа договор за финансиските услови за соработка, така што Американецот ќе го напушти Белград по три сезони минати во црно-белиот дрес и ќе ја засили гордоста на Израел“, пишуваат српските медиуми. 

Се додава дека Пантер се откажал од последната плата од договорот за сезоната 2023/24, по што добил слобода од Партизан да потпише за Макаби.

Се вчитува...