Шок во Минхен: Мбапе по само три минути го „стресе“ Баерн (ВИДЕО)

ПСЖ по само три минути има предност од 0-1 против Баерн Минхен во првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите.

Килијан Мбапе по само 150 секунди игра во Минхен ги шокираше домаќините, по прекрасното проигрување од Нејмар…

Bayern Munich 0 – [1] Paris Saint-Germain | Kylian Mbappe 2′ from r/soccer

Се вчитува...