Шок во Португалија – Соиграч на Митревски доживеа срцев удар на тренинг!

Колегата на македонскиот голман Никола Митревски од Порто, Алфредо Кинтана доживеа срцев удар на тренинг, по што веднаш морале да реагираат медицинските лица на клубот.

Порто ја потврди информацијата, а во следниот период ќе се знаат повеќе информации за состојбата на искусниот чувар на мрежата кој во Порто е од 2010 година.

 

Се вчитува...