Шокантен меч за ПСЖ: Доби „петарда“ од Лил… (ВИДЕО)

Шокантен меч за ПСЖ во 32. коло од франциската Лига 1. Сосема извесно идниот шампион на Франција доби „петарда“ во пресметката против второпласираниот Лил.

Неочекувано „светците“ загубија со убедливи 5-1 во натпревар во кој по израмнетото прво полувреме (1-1), домашните постигнаа четири гола во период од 51. до 84. минута. Пепе, Бамба, Габриел и Фонте беа стрелци за Лил во вториот дел за убедлива победа од 5-1.

 

Лил со 64 бода е второпласиран во шампионатот сосема извесно со ПСЖ претставник на Франција во Лигата на шампионите следната сезона.

Се вчитува...