Штербик со најдобра одбрана, Сван со најубав гол на ЕП 2018

Европското Првенство во Хрватска финишираше, а ЕХФ веднаш ги избра и најубавите голмански одбрани и постигнати голови во последниот викенд и разврската за медали.

Арпад Штербик ја има најдобрата голманска интервенција, додека меѓу стрелците најубав гол беше оној на Данецот Сван, со кој скандинавската селекција се избори за продолженија во полуфиналето против Шведска.

Се вчитува...