Што мислите за новите дресови на Милан (фото)

Милан со нов тренер ќе влезе во наредната натпреварувачка сезона по одлуката за разделба од Стефано Пиоли, а „росонерите“ официјално ги промовираа и дресовите за 2024/25.

Видеото за најавата на новите домашни дресови делува импресивно, иако очекувано нема посериозни промени во црвено-црниот дизајн.

Кое е вашето мислење за дресовите на овој италијански гигант…

Се вчитува...