Што правиш Кансело? Чудните изрази на лицето на Португалецот стана хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Барселона ја забележа петтата победа во шестото коло од Ла Лига откако во интересен натпревар славеше против Селта Виго со 3-2 и покрај тоа што имаше негатива од два гола до 80. минута.

Херојот на каталонците беше позајмениот фудбалер Жоао Кансело кој го постигна одлучувачкиот гол за својата екипа. Португалецот го најде своето место и пред камерите каде даваше изјава, а веднаш стана хит на социјалните мрежи со изразите на неговото лице.

Се вчитува...