Што промаши Алиоски: Наместо во мрежата, топката заврши во аут

Езгијан Алиоски е автор на најголемото промашување на дуелот меѓу Барнли и Лидс, на кој македонскиот репрезентивец се посрамоти со крајно непрецизен удар.

Рапиња одлично продре по левата страна и одигра повратна топка кон Алиоски, но нашиот ас наместо да ја смести во мрежата шутираше крајно непрецизно, па таа заврши во аут.

Погледнете го ова неверојатно промашување на Џани Алиоски…

Се вчитува...