Што промаши Манчестер Сити, тоа не е нормално (видео)

Манчестер Сити има негатива од 1-0 по првото полувреме против ПСЖ, а „граѓаните“ самите се виновни за ваквиот исход по серијата промашени шанси.

Убедливо најголема беше онаа кога Де Бруине извонредно нафрли, а Стерлинг од идеална позиција со глава шутираше во гредата. Топката се одби до Бернардо Силва, кој се посрамоти од два-три метри шутирајќи само в0 гредата од голот на Донарума.

Ова дефинитивно ќе биде во конкуренција за промашување на сезоната во елитното европско натпреварување.

 

Се вчитува...