„Штркот“ Гравет меѓу најубавите пет потези на АБА2 (ВИДЕО)

Овогодишното издание на АБА2 лигата беше збогатено со два македонски тимови, МЗТ Скопје и Работнички кои за жал не успеаја да се изборат за пласман меѓу најдобрите кошаркарски клубови на „Јадранот“.

Сезоната се играше во неспецифички услови, во т.н. „балони“ од кои ни доаѓаат и најубавите пет потези на лигата во кои место имаше и за „штркот“ Хасани Гравет.

Се вчитува...