Штутгарт ја елиминираше Борусија Дортмунд во германскиот куп

Фудбалерите на Штутгарт славеа со 2-0 на домашен терен против Борусија Дортмунд во осминафиналето од годинашното издание на германскиот Национален куп.

Домаќините поведоа со 1-0 со погодокот на Гираси во 55. минута, додека конечните 2-0 беа дело на Силас во 78. минута.

 

Stuttgart [2]-0 Borussia Dortmund- Silas Katompa Mvumpa 78′
byu/suedney insoccer

Се вчитува...