Штутгарт поразен од Фленсбург, Пешевски со три гола

Фленсбург со 30:29 го совладаа Штутгарт, нанесувајќи му го шестиот пораз на тимот на Жарко Пешевски. Македонскиот интернационалец постигна три гола од три обиди на овој натпревар. Фленсбург ја оствари четвртата победа.

Со истиот резултат 29:30, Вецлар е поразен од Рајн Некар Левен. Филип Миркуловски го заврши натпреварот без гол.

Се вчитува...