Штутгарт со победа ја продолжи трката за ЛШ (ВИДЕО)

Штутгарт продолжува со добрите настапи и со победи во оваа сезона, сок кои се повеќе се доближува до место кое носи во Лигата на шампионите идната сезона.

Штутгарт попладнево го совлада Мајнц со два брзи гола во првиот дел, и потоа во вториот само ја потврди победата. Мителштад во првата минута од судиското надополнување на Штутгарт му донесе предност, а две минути подоцна Левелинг зголеми на 2-0.

Одличниот Ундав во 73. минута донесе и 3-0, а Мајнц само успеа да намали преку Ажорке во 76. минута.

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...