Шумахер и Мазепин и следната сезона ќе возат за Хас

Мик Шумахер и Никита Мазепин и следната сезона ќе бидат дел од Формула 1 тимот на Хас. Младите возачи догодина ќе имаат шанса да го поправат впечатокот од првата сезона во која се уште се единствените возачи кои не успеаја да стигнат до бодови.

 

 

Се вчитува...