Силекс експресно до предност со Петрокуб – Супер-акција за водство од 1-0 (ВИДЕО)

Силекс има предност од 1-0 по само пет минути игра на дуелот против молдавски Петрокуб во првото квалификациско коло од УЕФА Конференциската лига.

На натпреварот кој се игра на тренинг-центарот „Петар Милошевски“ во Скопје, кратовци до предност дојдоа по прекрасната акција во 5. минута која ја круниса Кристијан Додевски…

 

Се вчитува...