Силекс во нова европска мисија…Симов бара ’срце на терен’ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Силекс не се прослави на гостувањето во Азербејџан и дуелот со Карабах во Лигата на шампионите. Сега е дел од второто коло во Лигата на Европа, а противникот и не е така страшен. Дрита не е ривал од кој треба посебно да се стравува, а тренерот Горан Симов бара фудбалерите да го дадат максимумот. ’Срце на терен’, па кој ќе заслужи нека оди понатаму.

 

 

Се вчитува...