Синот Стефан нов „тренер“ на Новак Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ се наоѓа во Црна Гора каде се подготвува за настап на УС опен. Најдобриот тенисер на светот го поминува времето со своето семејство, а неговиот син Стефан го прати во секој чекор.

Тој го следеше спаринг мечот на Ѓоковиќ со Виктори Троицки од трибините, а најдобриот тенисер на светот го нарече нов тренер.

 

 

Се вчитува...