СИТЕ ГОЛОВИ ОД ЕП ВО ПОЛСКА: Погодоците на Ѓоргев и Барди меѓу најубавите… (ВИДЕО)

Европското првенство за млади фудбалери во Полска понуди повеќе од квалитетен фудбал, но и погодоци кои дефинитивно остануваат за паметење.

Сумирајќи го впечатоците од ЕП, УЕФА подготви видео со сите голови постигнати на шампионатот во Полска. Меѓу нив секако и четирите гола на македонските репрезентативци. Без сомнение меѓу најубавите голови на првенството се и оние на Никола Ѓоргев против Србија во Бидгошч, како и погодокот на Енис Барди против Португалија во Гдиња…

[youtube id=”CPDPCtFgUU0″ width=”620″ height=”360″]

СИТЕ ГОЛОВИ ОД ЕП ВО ПОЛСКА МОЖЕ ДА ГИ ПОГЛЕДНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК

Се вчитува...