Скопје сакаше и втор „голем скалп“, ама го превиде Хасани (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По она реми против Вардар, екипата на Скопје беше на прагот од освојување и на втор „голем скалп“ по враќањето во прволигашката конкуренција.

Десет минути скопјани ги делеа од реми против големиот фаворит Шкендија, но единствено го превидоа извонредниот Ферхан Хасани кој ја донесе победата за тетовци. Хасани во 80. минута сам почна една одлична акција која на крајот ја заокружи за погодок. Сето тоа за одржување на предноста на врвот од табелата, во однос на конкурентите…

[new_royalslider id=”782″]

Се вчитува...