Скриениот талент на Лука Дончиќ – Танцови движења со кои ги воодушеви фановите (ВИДЕО)

Одличниот словенечки кошаркар Лука Дончиќ неодамна се врати во Соединетите Американски Држави каде со својот Далас Маверикс се подготвува за рестартот на сезоната во НБА лигата. Тој покрај силните тренинзи кои ги има во Мавс, дел од тренинзите ги поминува во опуштена атмосфера забавувајќи се.

Лука покажа дека има талент и за танц нешто што досега на јавноста не и беше познато. Сите се сложни дека Дончиќ знае да фати ритам и дека доколку некогаш сака да ја промени професијата и стане танчер, нема да биде грешка.

 

 

View this post on Instagram

 

Mood when you’re 𝒍𝒆𝒔𝒔 𝒕𝒉𝒂𝒏 𝒂 𝒎𝒐𝒏𝒕𝒉 away from 🏀🕺

A post shared by Dallas Mavericks (@dallasmavs) on

Се вчитува...