Славје до зори: Ноќно „лудило“ на улиците во Љубљана… (видео)

Словенија за првпат во својата историја стигна до кошаркарскиот врв на Европа, откако во финалето на Евробаскетот славеа против Србија со 93-85.

Словенците имаа огромна поддршка од околу 6.000 навивачи во финалето, но вистинската „лудница“ беше синоќа на улиците во Љубљана каде се славеше до зори…

Денеска е организиран и свечен дочек за Игор Кокошков и неговите 12 величенствени.

Се вчитува...