Словенците со „тајно оружје“ на клупата…. (ФОТО)

Пред почетокот на квалификацискиот натпревар меѓу Македонија и Словенија на арената „Тодор Проески“ погледите насочени кон клупата на Словенците и нивното „тајно оружје“… Тим менаџерката на националната селекција на Словенија, Леа Сокич, без сомнение, го привлече вниманието на нашиот најголем стадион. Во секој случај, пријатно освежување кога станува збор за фудбалот и лицата кои се директно вклучени во овој спорт во светски рамки!

 

Се вчитува...