Смешен автогол на Хандановиќ, Наполи го запре победничкиот од на Интер (ВИДЕО)

Наполи успеа да го запре победничкиот од на Интер во Серија А, ремизирајќи (1-1) во 31. коло.

Наполитанците поведоа со повеќе од смешниот автогол на Хандановиќ во 36. минута.

 

Но, „нераѕурите“ успеаја да израмнат со погодокот на Ериксен во 55. минута.

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас влезе во игра во 88. минута од средбата на местото на Зјелински.

 

Се вчитува...