Со труби и тапани, Работнички и „Сити парк бојс“ слават „15-ка“…. (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Работнички сосема заслужено ја слави својата 15-та шампионска титула во кошаркарска Македонија.

Од рацете на легендата Лазар Лечиќ пристигна „15-та“ кај кошаркарите од „Градски парк“ кои, по девет години пауза, повторно се на домашниот пеидестал. МЗТ Скопје, пак, по шест години доминација мораше да се помири со препуштањето на врвот на својот најлут ривал…

 

 

 

Се вчитува...