Солзи, емоции, радост: Македонија пред три години ја совлада Грузија за пласман на ЕВРО 2020 (ВИДЕО)

Денеска се навршуваат точно три години од најголемиот успех во историјата на фудбалската репрезентација на Македонија. „Црвено-жолтите“ на денешен ден во 2020 година ја совладаа Грузија на гостински терен во финалето од Лигата Д во Грузија и со тоа го исполнија сонот на многу генерации македонски фудбалери.

Се вчитува...