СОСТАВИ ЛШ: Клоп го избра Фирмино пред Жота, Фоден „лажна 9“ на Пеп

Јирген Клоп и Зинедин Зидан со очекувани тимови ќе истрчаат во реванш четвртфиналето од Лигата на шампионите. Германецот го избра Роберто Фирмино пред Диого Жота да им прави друштво во нападот на Салах и Мане во обидот да се анулира негатива од 3-1 по првиот меч во Мадрид.

Манчестер Сити со Фоден како „лажна 9“ ќе се обиде со „тики-така“ да ја умртви брзата игра на Германците и да ја задржи предноста од 2-1 по првиот меч.

ЛИВЕРПУЛ – РЕАЛ МАДРИД 

ЛИВЕРПУЛ: Алисон, Александер Арнолд, Кабак, Филипс, Робертсон, Милнер, Фабињо, Виналдум, Салах, Фирмино, Мане.

Отутни: Ван Дајк, Гомез, Хендерсон, Ориџи.

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Валверде, Начо, Едер Милитао, Менди, Крос, Кашемиро, Модриќ, Асенсио, Бензема, Винициус Жуниор.

Отсутни: Рамос, Варан, Карвахал, Валверде, Васкез, Азар.

БОРУСИЈА Д. – МАНЧЕСТЕР С. 

БОРУСИЈА Д: Хитц, Мури, Аканџи, Хумелс, Гереиро, Емре Чан, Дахуд, Билингем, Ројс, Халанд, Кнауф.

Отутни: Загаду, Санчо, Муококо.

МАНЧЕСТЕР С: Едерсон, Вокер, Стоунс, Диаш, Зинченко, Де Бруине, Родри, Гиндоган, Фоден, Силва, Махрез

Отсутни: Агуеро.

Се вчитува...