СОСТАВИ ЛШ: Реал Мадрид без Белингем во стартната постава против Брага

Карло Анчелоти повторно се соочува со серија проблеми со отсутни фудбалери, па тренерот на Реал Мадрид нема да може да смета на неколку првотимци за дуелот со Брага. Куртоа и Милитао се повредени веќе подолг период,  „во аут“ е и Чуамени, a згора на тоа во неделата против Рајо се повреди и Белингем, кој вечерва нема да е стартер.

Манчестер јунајтед повторно се соочува со голем број на проблеми. Дефинитивно е дека Кашемиро и Лисандро Мартинез ќе бидат во аут до крајот на оваа година, а Тен Хаг вечерва во одбраната ќе мора да стартува со Еванс и Мегваер.

Симоне Инзаги на денешното гостување против Салцбург во првиот тим нема да го има најдобриот фудбалер Лаутаро Мартинез.

ГРУПА А

БАЕРН М. – ГАЛАТАСАРАЈ

Баерн: Нојер, Мазрауи, Упамекано, Ким, Дејвис, Кимих, Горецка, Сане, Мусиала, Коман, Кејн.

Галатасарај: Муслера, Боји, Санчез, Анхелино, Бардакчи, Ајхан, Тореира, Зијеш, Заха, Актуркоглу, Икарди.

КОПЕНХАГЕН -МАНЧЕСТЕР Ј.

Копенхаген: Грабара, Анкерсен, Вавро, Дикс, Џелерт Гоншалвеш, Лерагер, Фалк, Елјунуси, Клаесон, Ахури.

Манчестер: Онана, Ван Бисака, Мегваер, Еванс, Далот, Мектоминај, Ериксен, Гарначо, Фернандеш, Рашфорд, Хојлунд.

ГРУПА Б

АРСЕНАЛ – СЕВИЛЈА

Арсенал: Раја, Вајт, Салиба, Габриел, Томијасу, Рајс, Жоржињо, Хаверц, Сака, Мартинели, Тросар.

Севилја: Дмитровиќ, Санчез, Баде, Гудељ, Салас, Џордан, Фернандо, Ламела, Соу, Педроса, Ен Незири.

ПСВ АЈНДХОВЕН – ЛЕНС

ПСВ Ајндховен: Бенитез, Тезе, Рамалјо, Боскалји, Дест, Ферман, Шутен, Бакајоко, Тил, Лозано, Де Јонг.

Ленс: Самба, Градит, Дансо, Медина, Мачадо, Франковски, Менди, Абдул Самед, Сотока, Томасон, Ваи.

ГРУПА Ц

РЕАЛ М. – БРАГА

Реал: Лунин, Камавинга, Ридигер, Начо, Менди, Васкез, Валверде, Крос, Диаз, Родриго, Винисиус.

Брага: Матеус, Борха, Ниакате, Фонте, Гомез, Витор Карваљо, Залазар, Мутињо, Брума,  Хорта, Џало.

ГРУПА Д

САЛЦБУРГ – ИНТЕР

Салцбург: Шлагер, Дедиќ, Балдо, Павловиќ, Улмер, Сучиќ, Капалдо, Бидструп, Глук, Шимиќ, Конате.

Интер: Зомер, Бисек, Ачерби, Бастони, Дармијан, Карлос Аугусто, Мхитаријан, Фратези, Чалханоглу, Турам, Санчез.

Се вчитува...