СОСТАВИ ЛШ: Зидан го остави Бензема на клупа, Баерн суперофанзивен

Познати се официјалните состави за вечерашната пресметка меѓу Баерн Минхен и Реал Мадрид на „Алијанц арена“. Тренерот на „кралевите“, Зинедин Зидан, го остави Карим Бензема на клупата за резерви заедно со Герет Бејл, а во првиот тим му дава шанса на Лукас Васкес, заедно со Иско и со Кристијано Роналдо како најистурен во навалниот ред.

Јуп Хејнкес не тактизира, туку одлучи да изведе на теренот суперофанзивна формација. И Хамес Родригез е во првиот тим, заедно со Милер, Робен, Рибери и Левандовски.

БАЕРН МИНХЕН – РЕАЛ МАДРИД

БАЕРН МИНХЕН: Улрих, Кимих, Хумелс, Боатенг, Рафиња, Хави Мартинез, Милер, Родригез, Робен, Рибери, Левандовски.

РЕАЛ МАДРИД: Навас, Карвахал, Варан, Рамос, Марсело, Кашемиро, Крос, Модриќ, Васкез, Иско, Роналдо.

Се вчитува...