СОСТАВИ: Шпанија и Грузија со најдобрите во осминафиналето на ЕП

Шпанија и Грузија вечерва од 21 часот на арената во Келн ќе го одиграат својот осминафинален натпревар на Европскиот шампионат во Германија.

Двајцата селектори на овој меч Де ла Фуенте и Вили Сањол се одлучија со најдобрите играчи да истрчаат на теренот. Нападот во Шпанија ќе го сочинуваат Нико Вилијамс, Јамал и Мората.

Предводник на Грузија ќе биде Квараскелија, а друштво во нападот ќе му прави најдобриот стрелец досега на шампионатот Микаутадзе.

Шпанија: Симон, Карвахал, Ле Норман, Лапорте, Кукуреља, Педри, Родри, Руиз, Јамал, Мората, Вилијамс

Грузија (5-3-2): Мамардашвили, Какабадзе, Гвелесијани, Кашија, Двали, Лочосвили, Чакветадзе, Китеишвили, Кочорашвили, Микаутадзе, Кварацкелија

Се вчитува...