Спанулис „полуде“ на европските бисери, меѓу нив и кошаркарот на МЗТ Скопје 2 (ВИДЕО)

Покрај завршницата на Евролигата Белград овие денови е домаќин и на Некст Ген турнирот на европската кошарка каде најголемите бисери си ги одмеруваат силите на исто место. Меѓу нив е и доскорешниот кошаркар на МЗТ Скопје 2, Самет Јигитоглу кој доби лекција од легендарниот Василис Спанулис.

Доскорешниот капитен на Олимпијакос по крајот на играчката кариера „преплива“ во тренерските води, а во главниот град на Србија го води комбинираниот тим кој претрпе пораз од Асвел. Гркот на беше задоволен од играта на својот тим па на тајм-аут на младите кошаркари им одржа лекција за одбрана која треба да ја запоменат доколку сакаат успешна кариера.

Се вчитува...