Специјално видео од Вардар за збогум со ракометарите кои заминаа од клубот (ВИДЕО)

Европскиот шампион преку емотивно видео се збогуваше со ракометарите кои по крајот на сезоната заминуваат од клубот.

„Црвено-црните“ по новата незаборавна сезона за себе сега и со специјален видео материјал искажаа благодарност за Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и тренерот Роберто Парондо кои заминаа од клубот…

Се вчитува...