СПИСОКОТ ЗА ЕРМЕНИЈА И ИСЛАНД: Валон Етеми ново име во Македонија

Фудбалерот на турски Истанбулспор Валон Етеми, е новиот фудбалер дебитант кој се најде на списокот на селекторот Благоја Милевски за престојните квалификациски натпревари против Ерменија и против Исланд во последните две кола. ЕКИПА го најави Етеми како можно ново име во националниот тим за последните два меча. 

Го нема на списокот Аријан Адеми поради повреда, но се враќа Енис Барди во репрезентацијата, откако ги пропушти дуелите со Лихтенштајн и Германија во октомврискиот циклус. Поради повреда го нема ниту Бобан Николов.

Ова е списокот на Македонија за дуелите со Ерменија и Исланд:

Се вчитува...