Според многумина најдобриот голгетер во историјата – Најубавите голови на Герд Милер (ВИДЕО)

Герд Милер денеска почина на 75 годишна возраст. Додека целиот фудбалски свет се простува со еден од најдобрите голгетери на сите времиња, ви издвојуваме компилација на најдобрите голови на германскиот напаѓач.

 

 

Се вчитува...