Спорна ситуација на дербито во Серија А – Пенал за Лацио кој го искористи Имобиле (ВИДЕО)

Во моментов се игра дерби натпреварот меѓу Лацио и Интер на „Олимпико“. Лацијалите преку Чиро Имобиле од пенал успеа да израмни на 1-1, откако претходно водство за гостите донесе Ешли Јанг. Ситуацијата беше спорна, но сепак главниот судија на мечот одлучи да свири пенал за домаќините.

Се вчитува...