Срам за АТП: Синер се повлече од мастерсот во Париз

Италијанскиот тенисер Јаник Синер се повлече од Мастерсот во Париз. Четвртиот играч во светот околу три часот наутро го заврши мечот од второто коло против Мекензи Мекдоналд и на прес-конференцијата го навести ова сценарио.

Синер денеска околу 17 часот требаше да се сретне со Алекс де Минор во осминафиналето, а ова е уште еден голем срам за АТП кој дозволува натпревари да почнуваат и по полноќ.

Тој не сакаше да се вложи себеси и на крајот реши да се откаже од турнирот во Берси. Синер е во добра форма годинава, а минатата недела славеше и на турнирот во Виена.

Се вчитува...