Срамот на Агим Ибраими: Каква ќе биде казната од УЕФА? (ВИДЕО)

Искусен е, со интернационална кариера, но Агим ибраими ’пукна’ во елиминацијата на Шкендија и направи голем престап. Скандалозно е да се нападне судијата на спортски натпревар, а кога е тоа пред очите на Европа носи и голем срам, и за себе и за клубот. Секако, ќе има и голема казна од Дисциплинската комисија на УЕФА за овој непромислен потег на Агим Ибраими на вчерашниот меч против Дуделанж во Луксембург.

Се вчитува...