Српска спикерка е хит во светот – Лео Меси постигна гол во дресот на Партизан! (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен го совлада Манчестер сити со 2-0 во дербито на вчерашниот ден во Лигата на шампионите. Лионел Меси го постигна својот прв гол за „светците“, а водителка на вестите на РТС со нејзиниот извештај од натпреварот стана вирална во целиот свет.

Имено таа во вестите на РТС презентираше дека неверојатниот Аргентинец постигнал погодок за Партизан.

Видеото можете да го погледнете на следниот линк.

Се вчитува...