Српското вечно дерби без победник

Партизан и Црвена Звезда одиграа 1-1 во 158. вечно дерби на српскиот фудбал. Во одлична атмосфера, поведе Партизан со голот на Рикардо Гомеш во 33.минута, но израмни Ричмонд Боачи во вториот дел. Тој постигна погодок во 73.минута, кој е малку сомнителен, но, сепак беше признат. На крајот лутите српски ривали ги поделија бодовите.

Се вчитува...