Стара екипа на ново место – Кори Волден им се приклучи на Тринкиери и Јарамаз (ФОТО)

Кори Волден е најновото име во редовите на Баерн Минхен. Поранешниот кошаркар на Партизан во баварскиот великан ќе им се приклучи на тренерот Андреа Трикиери и Огњен Јарамаз.

Дваесетидвет годишникот во Минхен доаѓа од редовите на Црвена Звезда каде во претходната сезона бележеше просек од 10.5 поени и 1.8 скока по натпревар во Евролигата.

Се вчитува...